• امروز : شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 23 September - 2023
3

فراخوان شناسایی طرح‌ها و استارت‌آپ‌های سرمایه‌پذیر در حوزه «فناوری‌های نوین بیمه»

  • کد خبر : 14491
  • ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶
فراخوان شناسایی طرح‌ها و استارت‌آپ‌های سرمایه‌پذیر در حوزه «فناوری‌های نوین بیمه»
صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، در راستای مأموریت خود مبنی بر تأمین مالی طرح‌های نوآورانه و نیز سرمایه‌گذاری جسورانه در استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر، همکاری خود را در قالب «هم‌سرمایه‌گذاری» با عاملین سرمایه گذاری و همچنین شتاب‏دهنده‌های دانش ‏بنیان آغاز کرده است.

ه گزارش روابط عمومی بیمه “ما” به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، به ‏منظور نوآوری در صنعت بیمه، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با همکاری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد برنامه جامعی را که در برگیرنده رویداد دوشنبه ‏های استارت‌آپی و رویداد پیوند باشد، توسط کارگزاران باتجربه بخش خصوصی برگزار کند. این رویداد شامل گام‌های اجرایی به شرح زیر است:

انتشار فراخوان و شناسایی و ارزیابی افراد و تیم‌های صاحب ایده، هسته‌های فناور و استارت‌آپ‌ها
برگزاری کارگاه‌های آموزشی و جلسات منتورینگ برای توانمندسازی هسته‌های فناور و استارت‌آپ‌ها
برگزاری رویداد و معرفی هسته‌های فناور و استارت‌آپ‌ها به شتاب‏دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران جسورانه
تأمین مالی هسته‌های فناور و استارت‌آپ‌ها در قالب تسهیلات یا هم‌سرمایه‌گذاری با شتاب‏دهنده‌ها یا صندوق‌های عامل
شرکت‌کنندگان در رویداد:
۱. سرمایه‌پذیران: استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر و طرح‏های نوآورانه در حوزه فناوری‌های نوین بیمه
۲. شتاب‏دهنده‌های دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان
۳. سرمایه‌گذاران: سرمایه‌گذاران خطرپذیر، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی، سایر صندوق‌ها و سرمایه‌گذاران علاقه‏مند به سرمایه‌گذاری جسورانه، نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی، شتاب‏دهنده‌ها، مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری
۴. سایر علاقه‏ مندان: خریداران و مشتریان بالقوه محصولات و خدمات استارت ‏آپی، سازمان‌ها و نهاد‌های حامی و سیاست‏گذار، فناوران، پژوهشگران، دانشجویان، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، مخترعان و یا تیم‌های تحقیقاتی علاقه‏‌مند به کارآفرینی، سایر افراد و یا استارت‌آپ‌های علاقه‏مند که با هدف یادگیری در این رویداد شرکت می‌کنند.
استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر و طرح‏‌های نوآورانه در دو سطح می‌توانند وارد این فرآیند توانمندسازی شوند:
• متقاضیان شرکت در دوشنبه ‏های استارت‌آپی: استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه ‏پذیر و دارندگان نمونه اولیه (MVP) که به دنبال جذب سرمایه سرمایه‌گذاران خطرپذیر، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی، نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی، شتاب‏دهنده‌ها و … هستند.
محور‌های رویداد:
۱. کاربرد فناوری‌های نظیر بلاک چین Blockchain، اینترنت اشیا (IOT)، هوش مصنوعی (AI)، و کلان داده (Big data) در صنعت بیمه
۲. طراحی ابزار‌های بیمه مانند اپلیکشن‌ها، بسته‌های و نرم افزار‌های موبایلی
۳. مدیریت ریسک مبتنی بر فناوری‌های نوین بیمه
۴. طراحی محصولات و ابزار‌های نوین بیمه‌ای با هدف پوشش أنواع ریسک‌های نوظهور از قبیل ریسک‌های سایبری
۵. نظارت هوشمند، شناسایی و مقابله با تقلبات بیمه‌ای
۶. حاکمیت داده و راهبری سازمان‌های بیمه‌ای
۷. یکپارچه سازی شبکه ارتباطات و اطلاعات صنعت بیمه

علاقه‌مندان به حضور در این رویداد از طریق این لینک اقدام به ثبت نام کرده و در صورت داشتن ایده، طرح و یا محصول و علاقه مندی جهت ارائه، در یکی از قسمت‌های زیر عملیات ثبت نام را انجام دهید.
۱. رویداد دمودی (دوشنبه‌های استارتاپی)
صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف کاهش چالش جذب سرمایه برای کسب و کارها، اقدام به برگزاری رویداد «دوشنبه‌های استارت‏ آپی» نموده است. مخاطبان این رویداد استارت ‏آپ‏‌های مستقر در شتاب‏دهنده‌ها و مراکز رشد، شرکت‌های دانش‌بنیان، کارآفرینان و فناورانی هستند که موفق به ایجاد نمونه اولیه محصول خود (MVP) شده‌اند و نیاز به جذب سرمایه برای رشد کسب و کار خود دارند.
مجموعه رویداد‌های دوشنبه‌های استارت ‏آپی برای برقراری ارتباط میان تیم‌های استارت‌‏آپی و طرح‌های سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه زیست‌بوم استارتاپی کشور تدارک دیده شده است و تا به حال تیم‌های متعددی، طرح‌های خود را در این سلسله رویداد، به سرمایه‌گذاران معرفی کرده‌اند.
در رویداد دوشنبه‌های استارت‌آپی از بین استارت‏آپ‌های متقاضی حضور در رویداد، تعدادی براساس داوری انتخاب و در یک فرآیند آموزشی کوتاه مدت برای ارائه به سرمایه‏‌گذار آماده می‌شوند. در روز برگزاری رویداد، این استارت ‏آپ‌ها، محصولات و خدمات خود را به سرمایه‌گذاران، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه و صاحبان صنایع ارائه می‌دهند. پس از ارائه تیم‌ها، مجموعه‌های علاقه ‏مند به سرمایه‌گذاری با استارت ‏آپ‌های مورد نظر ارتباط برقرار می ‏نمایند و فرآیند سرمایه‌گذاری طی می‌شود.
در صورتی‌که یکی از عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، پس از ارزیابی و تأیید طرح و مدل کسب‌وکار، تصمیم به سرمایه‌گذاری جسورانه روی آن طرح بگیرد، صندوق نوآوری و شکوفایی می‌تواند تا ۸۰ درصد سرمایه جسورانه مورد نیاز آن استارت‌آپ یا طرح سرمایه‌پذیر را تأمین کند.
به عبارت دیگر، در این برنامه، صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری بیمه مرکزی ایران، تلاش می‌کند در تأمین سرمایه جسورانه به عاملان خود کمک کند. عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی دراین برنامه صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های جسورانه بورسی هستند.
۲. رویداد پیوند
رویداد پیوند در راستای تکمیل چرخه ایده تا بازار و کمک به استارت ‏آپ‌ها و ایده‌پردزان برای توانمندسازی آن‌ها تدارک دیده شده است. هدف از برگزاری این رویداد، شناسایی استارت‏ آپ‌ها و طرح‌های جذاب و توانمند در حوزه‌های راهبردی کشور و معرفی آن‌ها به شتاب‏دهنده‌ها (اعم از دانش‌بنیان یا غیردانش‌بنیان) و سایر سرمایه‌گذاران و فعالان اکوسیستم نوآوری به همراه اعطای تسهیلات به شتاب‏دهنده‌های دانش‌بنیان و عاملین سرمایه‌گذاری صندوق است.
از دیگر اهداف این رویداد می‌توان به معرفی و بومی‌سازی پیشرفت‌ها و دست‏آورد‌های حوز‌های مختلف با هدف ثروت‌آفرینی و بسترسازی برای ایجاد کسب‌وکار‌های بر پایه فناوری‌های نوین به ‏همراه برگزاری دوره‌های آموزشی برای تیم‌ها و استارت ‏آپ‌ها، اشاره کرد.
لینک ثبت‌نام در رویداد:
https://forms.inif.ir/web/guest/bimeh
همکاران برگزاری:
این رویداد با حضور بیمه مرکزی و دعوت از شرکت‌های بیمه، انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه، سندیکای بیمه گران ایران و مراکز دانشگاهی مرتبط با صنعت بیمه برگزار می‌شود.

لینک کوتاه : https://ainews.ir/?p=14491

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.